vcela

Včelaři na Novoměstsku

Základní organizace Nové Město na Moravě Českého svazu včelařů, z.s. sdružuje chovatele včel, zájemce o včelařství a včelařské odborníky.

Včelařský zájezd do Kunvaldu v sobotu 15. 7. 2023

Program:

Odjezd autobusu od Billy v  6:30 hod. NMnM
8:00 – 12:00 hod. Prohlídka stanoviště ležanů, Api domku. Přednáška na téma "Metodika včelaření v Ležanech", nebo léčení včel přírodními preparáty.

12:30 oběd Pizzeria & Restaurant Panský dům Žamberk, poté volný program.

17:30 hod odjezd autobusu ze Žamberka.
19:00 hod příjezd Nové Město na Moravě.

Cena zájezdu 2 kg medu/osoba, nebo 500 Kč/osoba

Možnosti pro volný program:

na náměstí sluneční hodiny, po modré tur. značce do Muzea starých strojů (1,2 km cca25 min.), nebo 5 minut do pivovar Žamberk na Žambereckého Kance (světlý ležák 11,světlý speciál 13, pivní speciály ALE a IPA)

Muzeum starých strojů a technologií

Muzeum působí v bývalé textilní továrně Vonwiller v Žamberku, kde postupně otevírá jednotlivé expozice, se zaměřením na různé odvětví historické techniky a jejího vývoje.

Areál textilní továrny má muzeum v plánu přeměnit na interaktivní centrum zaměřené na vývoj technologií v Rakousku-Uhersku a následně v Československu, kde většina exponátů bude plně funkčních. Návštěvníci si exponáty mohou nejen prohlédnout, ale i "na vlastní kůži zažít" při příležitostných akcích.

Muzeum je otevřeno v kterýkoli den v týdnu, ale jen po předchozí telefonické domluvě s průvodcem na čísle 737 239 065. Doba prohlídky 2 hod.

Rodný domek Prokopa Diviše

Po červené tur. značce , po proudu Divoké Orlice, k rodnému domku Prokopa Diviše - 1,5 km cca 10 min. Expozice v domku je rozdělena na dvě části, světnice je vybavena do přibližné podoby v době vynálezcova narození. Druhá část se věnuje Divišovým studiím, vědecké, léčitelské a kněžské dráze. Před domkem stojí replika původního bleskosvodu. V domku si můžete koupit pohlednice, publikace a turistické známky. Prohlídka expozice trvá zhruba 20 minut a je s doprovodem průvodce.

 

 

 

Podporují nás

Město Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Radešínská  Svratka

Radešínská Svratka

Dlouhé

Dlouhé

Křídla

Křídla

Dlouhé

Věcov

Sněžné

Sněžné

Bobrová

Bobrová

Řečice

Řečice

Nová Ves

Nová Ves

Free Joomla templates by Ltheme